Post

Montaż klimatyzacji Kraków - jaką firmę wybrać? Ranking.

Istnieje wiele firm zajmujących się montażem klimatyzatorów. Występują one we wszystkich kształtach i rozmiarach. Jak znaleźć firmę, która nie tylko zamontuje sprzęt, ale także doradzi, gdzie go umieścić i jaki model wybrać? Wyjaśniamy.

Jak wybrać firmę zajmującą się sprzedażą i montażem klimatyzatorów?

Dobrym pomysłem jest wysłuchanie opinii, które przekazywane są ustnie. Jeśli klimatyzator został zamontowany z powodzeniem, sąsiedzi lub znajomi mogą polecić renomowaną firmę. W przypadku braku takich osób, można polegać na komentarzach zamieszczanych w internecie. Użytkownicy dzielą się swoimi doświadczeniami na forach i fan page'ach. Polecają też sobie nawzajem wykonawców. Jeśli szukamy firmy klimatyzacyjnej na własną rękę, dobrze jest wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Warto najpierw sprawdzić strony internetowe wybranych firm. Na ich stronach powinniśmy znaleźć informacje o ilości wykonanych usług oraz o doświadczeniu fachowców. Bardzo ważne są certyfikaty i uprawnienia. Specjalistyczne firmy uwielbiają się nimi chwalić. Mamy tendencję do obliczania kosztów, gdy tylko zdecydujemy się na dany produkt lub usługę. Musimy pamiętać, że taniej nie zawsze znaczy lepiej. Profesjonaliści ze świetną opinią nie są najtańsi. Klimatyzacja to inwestycja na lata, więc nie warto iść na skróty przy jej zakupie i montażu. Lepiej nie tracić czasu i nerwów na ewentualne błędy i dodatkowe koszty.

Montaż klimatyzacji - wycena i doradztwo.

Nie musimy być ekspertami w tej dziedzinie, aby wybrać odpowiedni sprzęt do naszego domu. Większość firm klimatyzacyjnych zapewnia bezpłatne doradztwo i wycenę swoich usług. Co jest wliczone w cenę? Zazwyczaj wystarczy zadzwonić i umówić się z przedstawicielem firmy na bezpłatną konsultację. Podczas wizyty technik zaproponuje najlepsze miejsce na montaż jednostek wewnętrznych i zewnętrznych oraz pomoże nam wybrać odpowiedni model, moc i inne parametry. Eksperci mogą również doradzić w innych aspektach klimatyzacji i udzielić informacji o proponowanych rozwiązaniach. Po wizycie technika firma przygotuje wycenę potrzebnych urządzeń i materiałów, a także usługi montażu.

Montaż klimatyzacji Kraków - ranking TOP 5

1. Klimasoft

Klimasoft posiada wysoko wykwalifikowaną kadrę, która pozwala sprostać wymaganiom rynku oraz zapewnić profesjonalną i kompleksową obsługę klientów. Sprzedawane przez nich produkty posiadają wszystkie certyfikaty wymagane przez prawo polskie oraz prawo unijne. Mogą Państwo polegać na trwałości ich klimatyzatorów dzięki certyfikatom unijnym. Zapewniają serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Oferują również usługi serwisowe urządzeń klimatyzacyjnych. Klimasoft oferuje fachowe doradztwo, które pomoże Ci wybrać odpowiedni klimatyzator i dopasować go do potrzeb obiektu oraz Twoich wymagań.

2. Aero7

Aero7 w swoich sklepach oferuje szeroki asortyment produktów, w tym klimatyzatory, nawilżacze, osuszacze i oczyszczacze powietrza. W dziale serwisowym znajdą Państwo przede wszystkim montaż i serwis klimatyzacji. Instalatorzy Aero7 to profesjonaliści, którzy posiadają niezbędne licencje i certyfikaty. Aero7 oprócz sprzedaży i montażu klimatyzacji oferuje również serwis i naprawy gwarancyjne. Aero7 zamontuje klimatyzację w Twoim domu, mieszkaniu lub biurze, w sklepie, hotelu lub innych pomieszczeniach publicznych, komercyjnych i prywatnych.

3. Climazone

Climazone to specjalista w dziedzinie klimatyzacji i wentylacji. Od projektowania, montażu i sprzedaży urządzeń typu split, multi split, kasetonowych i kanałowych, po ich serwis, oraz ozonowanie. Oferują usługi dla osób prywatnych i firm. Używamy tylko sprzętu renomowanych i znanych firm. Posiadamy duże doświadczenie w zakresie klimatyzacji i wentylacji.

4. Eco Comfort

Firma ECO Comfort zajmuje się montażem systemów rekuperacji i klimatyzacji. Wykonawca ten zainstaluje również system fotowoltaiczny oraz pompę ciepła. ECO Comfort oferuje swoim klientom profesjonalne doradztwo, a następnie przygotowuje projekt zamówionej przez nich instalacji. W skład zespołu firmy wchodzą inżynierowie, doradcy techniczni, projektanci instalacji oraz instalatorzy. Firma skupia się na kompleksowej obsłudze klienta, dzięki czemu wszystkie prace mogą być wykonane bez udziału podwykonawców. Usługi firmy skierowane są do właścicieli i najemców domów jednorodzinnych, mieszkań oraz powierzchni komercyjnych takich jak biura czy sklepy.

5. Climateo

Climateo to dystrybutor i importer produktów do wentylacji i klimatyzacji, poprawy klimatu w pomieszczeniach oraz nowoczesnych rozwiązań dla domu i ogrodu. Climateo to rozwijająca się firma, która tworzy nowe produkty, aby zaspokoić potrzeby klientów na całym świecie.

Pokój z klimatyzacją

Czy twoja firma klimatyzacyjna posiada autoryzację?

Firma, która specjalizuje się w montażu klimatyzacji powinna posiadać wymagane licencje. Profesjonaliści powinni posiadać:

Licencje F-gazowe pozwalające im na montaż klimatyzacji i napełnianie jej czynnikiem chłodniczym, a także wykonywanie próby szczelności klimatyzacji;
Świadectwo kwalifikacji zawodowych w zakresie napraw i konserwacji urządzeń i instalacji chłodniczych zawierających substancje kontrolowane.

Urządzenia klimatyzacyjne zawierają niebezpieczne dla środowiska czynniki chłodnicze, dlatego certyfikat jest wymagany przez prawo. Ważne jest, aby wiedzieć, jak postępować z tymi substancjami. Instalacja klimatyzatorów w domu jest ważna, ponieważ wpływa, między innymi, na jakość chłodzenia, wydajność i niezawodność. Profesjonaliści z wymaganymi licencjami przeprowadzają bezpieczne instalacje zgodnie z wytycznymi producenta. Zainstalowanie klimatyzatora bez odpowiednich certyfikatów może spowodować utratę gwarancji na sprzęt. Nie warto samodzielnie montować klimatyzatora. Lepiej zostawić to profesjonalistom.

Uprawnienia do montażu klimatyzatorów, gwarancja, rękojmia i przeglądy

Bardzo zalecane jest, aby firmy zajmujące się klimatyzacją uzyskały status autoryzowanych instalatorów konkretnej marki. Wynika to z wielu zaleceń producentów dotyczących montażu urządzeń klimatyzacyjnych. Montaż urządzeń konkretnych firm jest autoryzowany, co pozwala zachować gwarancje producenta, a także daje uprawnienia do montażu i konserwacji urządzeń klimatyzacyjnych. Gwarancja na klimatyzator wynika z umowy producenta i obowiązuje od momentu zakupu. Im dłuższy okres gwarancji, tym lepsza jakość sprzętu. Większość chińskich klimatyzatorów wątpliwej jakości, które często kupowane są w marketach i hurtowniach i można je spotkać na targowiskach, ma tylko 12 miesięcy gwarancji. Często trudno jest zdobyć części zamienne do tych klimatyzatorów, a naprawy gwarancyjne nie zawsze są egzekwowane. Dlatego najlepiej jest kupić klimatyzator renomowanej marki u autoryzowanego sprzedawcy. Będzie to również obejmować profesjonalne usługi instalacyjne, a także gwarancję producenta. Aby zachować okres gwarancyjny podany w karcie gwarancyjnej, klimatyzator musi być serwisowany przez płatną firmę co najmniej dwa razy w roku. Okres gwarancji zostanie skrócony do 12 miesięcy, jeśli urządzenie nie będzie serwisowane przynajmniej dwa razy w roku przez płatną firmę serwisową. Okresowa konserwacja urządzenia jest niezbędna do zapewnienia maksymalnej wydajności i optymalnych warunków pracy klimatyzatora. Specjaliści w ramach tej usługi czyszczą klimatyzator i udzielają krótkiego instruktażu obsługi sprzętu.

Co się stanie, gdy Twój klimatyzator się zepsuje?

Jeśli urządzenie zostało zakupione w profesjonalnej firmie zajmującej się sprzedażą i montażem, a także przeprowadzono niezbędne przeglądy, w razie problemu generalny dystrybutor pokryje koszt części zamiennych. Koszt naprawy jest częściowo pokrywany z wcześniejszych przeglądów. Jeśli klimatyzator zostanie sprzedany i zamontowany przez różne firmy, sytuacja będzie inna. Okres gwarancji wynosi wtedy tylko 12 miesięcy, ponieważ sprzedawca z reguły nie wykonuje przeglądów. Sprzedawca nie jest odpowiedzialny za montaż. Nawet jeśli gwarancja zostanie uznana, właściciel sprzętu może zostać obciążony kosztami demontażu i wysyłki, a także ponownego montażu. Klimatyzacja może być problemem dla osób, które próbują zaoszczędzić na sprzęcie kupując produkty niskiej jakości lub montując je samodzielnie. Nie warto ryzykować utraty gwarancji producenta i zakupu zawodnego sprzętu. Korzystaj wyłącznie z usług profesjonalnych firm klimatyzacyjnych, jeśli chcesz mieć pewność, że klimatyzator zostanie prawidłowo dobrany i zamontowany, a w razie usterek zachowasz prawo do roszczeń gwarancyjnych lub profesjonalnej naprawy.