Post

Rodzaje rurociągów geotermalnych

Z geotermalnego systemu ogrzewania i chłodzenia można ogrzewać i chłodzić swój dom Raleigh z większą wydajnością niż kiedykolwiek wcześniej. Czy chcesz obniżyć koszty energii lub szukasz bardziej przyjazny dla środowiska sposób, aby utrzymać komfort w domu, geotermalny system ogrzewania i chłodzenia może być odpowiedzią. Poprzez wykorzystanie pompy ciepła, systemy geotermalne są w stanie przenieść istniejące ciepło do lub z domu przy użyciu tylko niewielkiej ilości energii elektrycznej. Do tego, choć, system pętli geotermalnej musi być zainstalowany. Rodzaj systemu pętli używane w domu będzie zależeć od wielu czynników. Zadzwoń do Raleigh Heating & Air, aby uzyskać więcej informacji na temat różnych typów systemów pętli geotermalnych.

Najbardziej popularny i powszechny typ systemów pętli geotermalnych jest poziomy system pętli zamkniętych. Rowy są wykopane na swojej własności i system rur jest pochowany w rowach. Te rury krążą i roztwór przeciw zamarzaniu w całym systemie, pozwalając mu wchłonąć ciepło niezbędne do utrzymania domu wygodne. Nie wszystkie domy i nieruchomości mogą pomieścić ten typ systemu, choć. Jeśli nie masz niezbędnej ilości miejsca dla instalacji poziomej, pionowa instalacja może być najlepszym rozwiązaniem.

Instalacja pionowa wymaga wiercenia geotermalnego, co czyni ją nieco droższą. Rury są zakopane pionowo do głębokich otworów, które są wiercone. To wymaga znacznie mniej miejsca niż system pętli poziomej, choć, i jest szczególnie popularny w ustawieniach komercyjnych. Nasz profesjonalny zespół pomoże określić, czy pionowa instalacja jest konieczna na Twojej posesji.

Jeśli istnieje wystarczająca ilość wody na nieruchomości może być zainstalowany otwarty system pętli. W tego typu systemie woda sama w sobie jest używana jako płyn do przenoszenia ciepła. Po wykonaniu swojej pracy po prostu opróżnia się z powrotem do źródła wody. Jest to bardzo przystępna opcja systemu pętlowego, ale źródło wody musi spełniać szereg wymagań.

Aby uzyskać więcej informacji na temat systemów pętli geotermalnych w Raleigh zadzwoń do Raleigh Heating & Air. Upewnimy się, że instalacja geotermalnego systemu ogrzewania i chłodzenia jest sukcesem. Skontaktuj się z nami już dziś z wszelkimi pytaniami, które możesz mieć.