Post

Pompa ciepła czy piec: czas się zdecydować!

Zostałeś omijając wymiany ogrzewania dla lat teraz, i to jest w końcu zbyt wiele do czynienia. Jeśli jesteś na rynku nowego systemu grzewczego, absolutnie rozumiemy, jak przytłaczające może być. Jeśli nie jesteś dobrze zaznajomiony z branży HVAC, trudno powiedzieć, jaka jest różnica między pompą ciepła lub piecem. To, co ma znaczenie dla Ciebie, to fakt, że otrzymujesz odpowiednie ogrzewanie dla swojego domu, kiedy go potrzebujesz.

To właśnie tam, gdzie my, Twój lokalny wykonawca Durham HVAC, wchodzimy! Mamy wieloletnie doświadczenie w obu typach urządzeń, a także modelach, które sami oferujemy, aby dać Ci odpowiednie informacje i dokładne porady dotyczące właściwego dopasowania Twojego domu. Ponieważ serwisujemy zarówno piece, jak i pompy ciepła, nie jesteśmy stronniczy w jedną lub drugą stronę. Zdajemy sobie sprawę, że każdy dom wymaga innego rozwiązania grzewczego.

Tak więc, nadszedł czas, aby zważyć niezbędne czynniki i zobaczyć, czy pompa ciepła lub piec jest właśnie dla Ciebie!

 

Moc i wydajność

Porównując te dwa systemy do siebie, są dwa ważne tematy do podejścia-moc i wydajność. Moc systemu jest po prostu, jak dobrze działa, ponieważ o zimnym domu w zimie jest nie do przyjęcia. Wydajność systemu jest jak tanio to działa, a jednocześnie jest skuteczne. Grzejnik może zachować swój dom ładny i przytulny przez całą zimę, ale jeśli kosztuje więcej niż hipoteka do obsługi, to na pewno nie warto.

Piece są mocniejsze i bardziej wydajne niż pompy ciepła w chłodniejszym klimacie. Ponieważ pompy ciepła polegają na czerpaniu ciepła z zewnątrz i przenoszeniu go do wewnątrz, im zimniej jest na zewnątrz, tym ciężej pompa ciepła będzie musiała pracować, aby ogrzać dom. Piec gazowy może spalać paliwo i produkować ciepło tanio w najzimniejsze dni. To powiedziawszy, w łagodnym klimacie z łagodnymi zimami, pompy ciepła mogą być tak samo skuteczne i bardziej wydajne niż piece, zwłaszcza jeśli gaz ziemny nie jest dostępny w Twojej okolicy. Sprawdź z profesjonalistą, aby zobaczyć, jakie opcje ubiegasz się o i co najbardziej skuteczne i wydajne rozwiązanie jest dla Twojego domu.

Koszt instalacji

Pompy ciepła kosztują więcej, aby zainstalować niż piece początkowo, to jest po prostu fakt. Jednak, ponieważ pompy ciepła polegają na przekazywaniu ciepła, a nie tworzeniu ciepła, mają tendencję do kosztowania mniej pieniędzy do obsługi w czasie. Wysoka zdolność wydajności pompy ciepła może zacząć przewyższać tanie początkowe koszty pieca w wielu klimatach.

Ogrzewanie i chłodzenie

Jeśli jesteś na rynku dla grzejnika i klimatyzatora, pompa ciepła może być idealny dla Ciebie. Pompy ciepła przenoszą ciepło z jednej lokalizacji do drugiej za pomocą czynnika chłodniczego, co oznacza, że mogą działać w odwrotnym kierunku i zapewnić klimatyzację w lecie. Piec produkuje tylko ciepło, niestety. Oznacza to, że dostaniesz najwięcej za swoje pieniądze z pompą ciepła, jeśli chcesz zaoszczędzić na kosztach klimatyzacji, jak również!

Ostatecznie, wybór należy do Ciebie. Ale pamiętaj, że uzyskanie drugiej opinii od profesjonalnego technika jest zawsze dobrym pomysłem.

Skontaktuj się z naszymi profesjonalistami w Raleigh Heating & Air, jeśli jesteś gotowy, aby podjąć kolejny krok dla swojego rozwiązania grzewczego!