Post

Czy ogrzewanie lub chłodzenie geotermalne może być dla Ciebie odpowiednie?

Geotermiczne systemy grzewcze i chłodzące składają się z technologii, która wydaje się postępować każdego roku. Właściciele domów zostają w tyle, ponieważ często nie wiedzą, jak te systemy działają i czy mogą być odpowiednie dla ich domu. Tak więc, jako członkowie tej społeczności w Clayton, chcemy rozpowszechniać informacje, które są zgodne z faktami o tym, jak wydajne i skuteczne są te systemy i jak dokładnie działają.

W łagodnym klimacie, takim jak nasz, posiadanie systemu, który działa wydajnie i wykorzystuje najmniejszą możliwą ilość energii, jest ogromną premią. Dlatego jako Twoja sąsiednia firma HVAC w Clayton, NC chcielibyśmy porozmawiać o tych urządzeniach grzewczych i chłodzących. Jeśli jest ktoś zainteresowany tego typu technologią, powinien zadzwonić do naszego zespołu tak szybko, jak to możliwe, aby omówić opcję geotermalnego ogrzewania i chłodzenia.

Jak to działa

Technologia geotermalna składa się z dwóch części, handler powietrza, który skutecznie dmucha uzdatnione powietrze do domu, a linie wody lub czynnika chłodniczego, które biegną pod domem w skorupie ziemskiej. Przewody z czynnikiem chłodniczym lub wodą, które biegną pod domem, pobierają lub uwalniają ciepło w zależności od trybu ogrzewania lub chłodzenia, który został ustawiony na termostacie. Następnie ciepło jest pobierane lub oddawane z central wentylacyjnych znajdujących się w domu, dzięki czemu mamy stały dostęp do mocy grzewczej lub chłodzącej.

Zalety

Istnieje wiele różnych korzyści, które można uzyskać z korzystania z geotermalnego systemu ogrzewania lub chłodzenia. Poniżej wymieniliśmy kilka najważniejszych z nich.

  • Wydajność. Geotermiczne systemy grzewcze i chłodzące to w rzeczywistości pompy ciepła, a pompy ciepła są niezwykle wydajne w tym, co robią. Przenosząc ciepło zamiast generować nowe ciepło, jak piec, to zrobić, to zmniejsza się dramatycznie na koszty energii i tylko wykorzystuje energię elektryczną do prawidłowego działania. System geotermalny będzie działać na ułamek kosztów, że piec byłby.
  • Przyjazny dla środowiska. Technologia geotermalna wykorzystuje ciepło, które jest naturalnie przechowywane w skorupie ziemskiej. Bez względu na porę roku lub temperaturę na zewnątrz, temperatura pod skorupą ziemską zazwyczaj utrzymuje się na poziomie 40-50 stopni Fahrenheita. Jest to dobra wiadomość dla pompy ciepła, ponieważ oznacza to, że istnieje źródło ciepła, które można czerpać przez cały czas, obniżając trudność pracy pompy ciepła. Aby uczynić długą historię krótką, to zużywa znacznie mniej energii niż większość innych rodzajów systemów ogrzewania lub chłodzenia.
  • Długowieczność. Podczas gdy pompy ciepła w domu może trwać tylko do 15 lat, rury i linie wodne, które biegną pod ziemią może trwać do 50 lat-solidifying geothermal ogrzewania i chłodzenia jako długoterminowego rozwiązania dla domu potrzeb komfortu.

Zainwestuj w system geotermalny już dziś

Nie potrzebujesz zespołu naukowców rakietowych, aby wykorzystać energię ziemi do własnych potrzeb w zakresie ogrzewania i chłodzenia. Potrzebujesz jedynie wykwalifikowanego zespołu licencjonowanych profesjonalistów z doświadczeniem wymaganym do skonfigurowania takiego systemu. Na szczęście, możemy być tym zespołem!

Skontaktuj się z Raleigh Heating & Air już dziś, aby uzyskać geotermalne rozwiązanie dla swoich potrzeb.