Post

Podążanie za liderem

Na dzisiejszej konferencji kolega opowiadał nam o podróży, którą odbył na Islandię. Mówił o czystym powietrzu i o tym, jak dobrze było po prostu oddychać. Jego komentarz zmusił mnie do spróbowania i przypomnienia sobie ostatniego razu, kiedy zauważyłem, że naprawdę wziąłem oddech świeżego powietrza. Szczerze mówiąc, nie mogłem sobie przypomnieć. Czy to było tak dawno, czy wiek wpłynął na moją pamięć, to debata na inny czas, ale ten brak rozpoznania uderzył mnie jako głęboko niepokojący. Wszyscy powinniśmy móc obudzić się rano i wziąć głęboki, oczyszczający oddech świeżego powietrza.

Islandia może być krajem wielkości Ohio z jedną dziesiątą populacji, ale ten malutki kraj absolutnie kopie nas po tyłku, jeśli chodzi o świadomość ekologiczną. 80% całkowitego zużycia energii w tym kraju pochodzi z zasobów odnawialnych; energii wodnej i geotermalnej. 90% domów w Islandii jest ogrzewanych naturalną gorącą wodą. Jest to najczystszy energetycznie kraj na świecie. Islandia postawiła sobie za cel całkowite uniezależnienie się od energii do 2050 roku.

Badania pokazują, że Islandczycy mają najdłuższą średnią długość życia na świecie i cieszą się tymi dodatkowymi latami w świetnym zdrowiu. Badania naukowców społecznych pokazują również raz po raz, że Islandczycy plasują się na szczycie każdej miary szczęścia i zadowolenia z życia. Może ten Eden na ziemi jest przypisany do skał lawy lub po prostu laid back Nordic życia, ale naprawdę, nie wszyscy bylibyśmy zdrowsze i szczęśliwsze, gdybyśmy mogli zatrzymać się i wziąć głęboki oddech?

Teraz, jak widzę, możemy wszyscy spakować nasze rodziny, sprzedać nasze domy i przenieść się do Islandii - lub możemy po prostu zrobić naszą część tutaj w domu. Pozwól, aby ziemia pod twoimi stopami zapewniła ci ciepło w zimie, chłodzenie w lecie i ciepłą wodę przez cały rok dzięki gruntowej pompie ciepła. Wtedy na następnej imprezie możesz pochwalić się, że twój dom jest najczystszy na ulicy i miejmy nadzieję, że twoi sąsiedzi pójdą za twoim przykładem, tak jak reszta świata idzie za Islandią.