Post

Zwróć uwagę na te nietypowe odgłosy pracy grzejnika

Czasami odgłosy, które pochodzą z urządzeń są normalne. Twój telewizor, komputer, telefon i zmywarka wszystkie wydają dźwięki. Nawet twój toster robi dobrą ilość normalnego hałasu! Jednak niektóre urządzenia są specjalnie zaprojektowane tak, aby nie wydawały nadmiernego hałasu. Jednym z nich jest grzejnik.

Pomijając dźwięk delikatnej, ciepłej bryzy tej zimy oraz dźwięk odpalanych dysz, Twój grzejnik nie powinien wydawać żadnych podejrzanych dźwięków. Jeśli tak jest, może to być najwyższy czas na naprawy grzejników w Durham, NC.

Piec robiący nadmierny hałas jest zazwyczaj znakiem, że jest coś poważnie nie tak z nim, że trzeba się zająć. Jak dziecko krzyczące o pomoc, miejmy nadzieję, że dźwięki nieprawidłowego pieca przyciągnie uwagę i daje powód do zadzwonienia do profesjonalnego technika jak najszybciej!

Wiele odgłosów, które może wydawać grzejnik

Byłbyś zaskoczony ilością różnych dźwięków, które może wydawać problematyczny grzejnik. Ponieważ jesteśmy ekspertami, podpowiemy Ci kilka najczęstszych odgłosów. Jeśli rozpoznasz jeden z tych dźwięków, nie wahaj się dać nam znać.

  • Grzechotanie lub wibracje. To może być poważny powód do niepokoju. Grzechotanie lub wibracja jest zazwyczaj sygnałem, że coś jest luźne wewnątrz pieca lub kanałów powietrznych. Jeśli masz śrubę lub część kanału powietrznego luźne, można uruchomić w niektórych znacznie bardziej poważne problemy w dół linii, gdy system załamuje. Skontaktuj się z profesjonalistą, aby zająć się luźną częścią tak szybko, jak to możliwe.
  • Gwizdanie. Czy Twój piec wydaje dźwięk gwiżdżącego wiatru? To dlatego, że jest gwiżdżący wiatr! Oznacza to zazwyczaj, że gdzieś w Twoich kanałach wentylacyjnych znajduje się dziura. Z jednej strony może to prowadzić do tego, że Twój dom jest zimniejszy, a z drugiej strony może powodować, że Twój system działa mniej wydajnie. Uszczelnij ten przeciek!
  • Piszczenie. Nie, nie masz żadnych świń w swoim domu. Z całą powagą, może to być problem z silnikiem, paskiem lub łożyskiem. Może nie jest to najpilniejszy problem ani nie prowadzi do niczego niebezpiecznego, ale może spowodować bardzo kosztowne problemy w dół linii.
  • Dudnienie. Nie ignoruj tego hałasu. Dudniący dźwięk może być wskazówką w kierunku dość niebezpiecznego problemu. Dudniący piec prawdopodobnie oznacza, że masz opóźniony zapłon gazu. Oznacza to, że gaz jest stale budowany w systemie zamiast spalać się od razu. To dudnienie mające miejsce w Twoim piecu to eksplozja. Czy musimy mówić więcej?

Co staramy się powiedzieć tutaj, jest to, że odgłosy pieca może oznaczać wszystko z lekkim problemem niewygodne do czegoś potencjalnie niebezpiecznego. Systemy te są niezawodne, wydajne i niedrogie, ale im dłużej idziesz bez uzyskania tych hałasów sprawdzić, tym gorzej wszystkie te czynniki dostać.

Szczęśliwy piec jest cichy piec, nie pozwól sobie myśleć, że te dźwięki są czymś, co powinno być oczekiwane z systemem grzewczym!

Czy twój piec ma problemy w nocy? Zadzwoń do Raleigh Heating & Air po przystępne i skuteczne rozwiązanie już dziś!