Post

Termostat Nest E vs Nest 3: Podręczny przewodnik dotyczący wyboru między tymi dwoma urządzeniami

Koszty ogrzewania i chłodzenia mogą być najdroższymi wydatkami w gospodarstwie domowym.

W miesiącach zimowych koszty ogrzewania zwykle gwałtownie rosną, zmuszając mieszkańców do większych wydatków na rachunki za media lub do poświęcenia komfortu na rzecz przystępności cenowej poprzez pozostawienie temperatury na bardziej umiarkowanym poziomie. Inteligentne termostaty mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu, oszczędzając pieniądze i zapewniając wygodę.

W tym artykule omówię zalety korzystania z inteligentnego termostatu oraz różnice między Nest E a Nest 3. generacji.

Bezpłatna, powiązana treść bonusowa: Pobierz nasz "Poradnik wyboru odpowiedniego termostatu dla domu" w formacie PDF. Możesz go łatwo zapisać na swoim komputerze lub wydrukować, aby mieć do niego dostęp.

Ale najpierw...

Co sprawia, że inteligentny termostat jest "inteligentny"?

Samouczący się termostat Nest jest nie tylko łatwy w instalacji, ale również w obsłudze. Dzieje się tak, ponieważ wykonuje całą pracę za Ciebie. Wymaga jedynie szybkiej konfiguracji, którą większość użytkowników może przeprowadzić w czasie krótszym niż trzydzieści minut (jeśli wolisz, możesz skorzystać z usług profesjonalnego instalatora). Wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań, a Nest zacznie się uczyć.

System jest zautomatyzowany, więc użytkownik może ustawić żądaną temperaturę i swój plan dnia. Termostat dostosowuje się do konkretnego typu systemu (ogrzewanie powietrzne, podwójna pompa itd.), zapewniając optymalną wydajność. Dodatkowo system uczy się, kiedy jesteś poza domem i automatycznie dostosowuje się, aby oszczędzać energię.

Nest dostosowuje swoje funkcje do potrzeb użytkownika. Po poznaniu Ciebie i Twojego domu, Nest Sense™ automatycznie równoważy komfort i oszczędność energii. Jeśli poinformujesz system, że Twoja pobudka ma się odbyć o 6 rano, Nest włączy się i ustawi temperaturę odpowiadającą Twoim preferencjom do tej godziny.

Łatwe ustawianie temperatury z dowolnego miejsca

Dla dodatkowej wygody system Nest jest wyposażony we wbudowaną funkcję Wi-Fi, która umożliwia łatwe zarządzanie z telefonu, tabletu lub komputera. Zaletą każdego inteligentnego urządzenia jest połączenie z Internetem, które umożliwia zmianę temperatury z dowolnego miejsca.

Dostosuj ustawienia, gdy jesteś poza domem, sprawdź harmonogramy na stronie lub przejrzyj zużycie energii w danym okresie czasu. Czytelny interfejs sprawia, że porównywanie oszczędności energii jest proste. Dodatkowo, co miesiąc Nest wysyła e-mail z informacją o zużyciu energii i wpływie wprowadzonych zmian na wyniki finansowe.

Jest to system zarządzania energią, który pracuje dla Ciebie. Nest to coś więcej niż standardowy termostat - wystarczy go podłączyć, powiedzieć mu, czego chce i pozwolić, aby zaczął się uczyć, jak oszczędzać pieniądze. Obniżenie termostatu o kilka stopni w stosunku do zwykłego ustawienia może przełożyć się na oszczędność energii.

Atrakcyjny wygląd i czytelność

Urządzenie Nest jest nie tylko łatwe w obsłudze, ale także atrakcyjne wizualnie. Proste obroty dużego, wygodnego wyświetlacza z pokrętłem sprawiają, że jest on czytelny, a na ekranie wyświetlacza znajdują się nieskomplikowane liczby.

W przypadku oszczędzania energii pojawia się ikona liścia, która pomaga w zmianie nawyków na lepsze. W miarę upływu czasu system zapamiętuje preferencje użytkownika i zaczyna automatycznie dostosowywać się do jego potrzeb.

A co najlepsze...

Wzornictwo jest eleganckie i nie rzuca się w oczy. Oba termostaty mają na celu oszczędzanie pieniędzy, ale mają kilka wyraźnych różnic.

Przyjrzyjmy się porównaniom obu termostatów Nest.

Porównanie termostatów Nest Thermostat E i Nest 3rd Gen

Udowodniono, że termostaty Nest pozwalają oszczędzać pieniądze. Według dwóch niezależnych badań i trzeciego przeprowadzonego przez firmę Nest - na podstawie "prawdziwych domów, prawdziwych rodzin i prawdziwych termostatów".

"Termostat Nest pozwolił zaoszczędzić średnio od 10% do 12% na ogrzewaniu i 15% na chłodzeniu. Na podstawie typowych kosztów energii oszacowaliśmy średnie oszczędności na poziomie 131-145 dolarów." źródło

Oszczędności energii są spodziewane dzięki automatycznemu dostosowaniu temperatury, gdy ludzi nie ma w domu lub śpią w nocy.

Wnioski

Oba termostaty, Nest E i Nest 3rd Generation, zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić komfort w domu i zaoszczędzić pieniądze.

W firmie Central dbamy o to, aby zapewnić ciepło zimą i chłód latem. Kontroluj temperaturę w swoim domu i oszczędzaj pieniądze.