Post

Twój grzejnik z wymuszonym obiegiem powietrza potrzebuje świeżego filtra

Właścicielom domów w dzisiejszych czasach zdecydowanie nie brakuje, jeśli chodzi o opcje ogrzewania swoich domów. Chociaż istnieje wiele różnych grzejników na rynku dzisiaj, istnieją pewne elementy, które wiele z nich mają wspólne. Piece, pompy ciepła i bezkanałowe mini split, na przykład, wszystkie używają filtrów powietrza w ich działaniu. Inną wspólną rzeczą jest fakt, że ich filtry powietrza naprawdę wymagają regularnej wymiany.

Nie możemy tutaj zdefiniować tego regularnego harmonogramu, ponieważ wiele czynników będzie miało wpływ na częstotliwość, z jaką Twój filtr wymaga wymiany. Obejmują one szczelność koperty termicznej domu, jak również wszelkie zwierzęta domowe w domu i inne czynniki. Zazwyczaj jednak filtr (lub filtry w przypadku bezkanałowych systemów mini split) powinien być wymieniany co 1-3 miesiące. Nasi profesjonaliści z Durham, NC HVAC mają do przekazania kilka informacji o tym, dlaczego jest to tak ważne.

Brudne filtry powietrza oznaczają gorsze wyniki

Może się wydawać, że pozostawienie brudnego filtra powietrza w systemie grzewczym nie jest dużym problemem. W końcu system nadal działa, prawda? Cóż, ważne jest, aby pamiętać, że fakt, że twój grzejnik działa nie musi oznaczać, że jest w górę i działa prawidłowo. A prawda jest taka, że prawdopodobnie nie będzie on działał zbyt długo, jeśli nie zajmiesz się brudnym filtrem powietrza.

  • Zmniejszona jakość powietrza w pomieszczeniach. Zaczniemy od tego, choćby po to, by położyć na szali powszechne błędne przekonanie. Standardowy filtr powietrza w piecu, centralnej klimatyzacji lub pompy ciepła nie jest tak naprawdę tam, aby chronić jakość powietrza w całym domu. Do tego celu potrzebny jest bardziej wydajny, przeznaczony do tego celu filtr powietrza. Ten filtr jest tam, aby chronić sam system. To powiedziawszy, pozostawienie bardzo brudnego filtra może pozwolić niefiltrowanemu powietrzu ominąć filtr, wprowadzając zanieczyszczenia do przewodów, a następnie do domu.
  • Zwiększone koszty energii. Wyobraź sobie, że płacisz więcej, aby żyć w mniejszym komforcie. Jaki frajer by to zrobił? Cóż, nie wymień filtrów systemu HVAC, a może się okazać, że dołączysz do tej listy! Kiedy twój system ogrzewania powietrzem musi przepychać powietrze przez brudny filtr, będzie zużywał więcej energii wykonując swoją pracę. Oznacza to, że jego eksploatacja będzie kosztować więcej, nawet jeśli okaże się, że jest mniej komfortowa niż zwykle.
  • Częstsze problemy. Kiedy filtr powietrza jest bardzo brudny, a grzejnik pracuje w nadgodzinach, aby ogrzać dom, ryzyko wystąpienia problemów operacyjnych z tym systemem wzrośnie. Im bardziej obciążasz swoją grzałkę, tym bardziej prawdopodobne jest, że wkrótce staniesz przed koniecznością naprawy. To po prostu takie proste. Wydaj kilka dolarów i dosłownie kilka minut swojego czasu, aby wymienić filtr i uniknąć takich problemów.

Zaplanuj swoje usługi HVAC z Raleigh Heating & Air.