Post

Co może zrobić dla Ciebie Zone Control

Kontrola strefy jest terminem, który rzadko słyszymy właścicieli domów używać, ale jest coś, co może być ogromną korzyścią dla nich. Ludzie lubią zakładać, że jeśli czują zimne miejsca w zimie lub ciepłe miejsca w lecie, że jest po prostu coś nie tak z ich systemem HVAC i historia nagle się kończy. Jednak rzadko tak jest!

Jasne, potężny system grzewczy lub klimatyzacyjny powinien, w teorii, być w stanie utrzymać Twój dom w komforcie przez cały rok, ale żartowalibyśmy, gdybyśmy nie wspomnieli również, że mogą one użyć tyle pomocy, ile mogą dostać. Każda firma HVAC w Holly Springs powie Ci, że systemy kontroli stref mogą i pomogą zredukować zimne lub gorące miejsca, jak również zapewnić wymierny wzrost komfortu za tę samą cenę, którą już płacisz w rachunkach za energię.

Nie wierzysz nam? Czytaj dalej!

Jak to działa?

Jeśli zadajesz sobie pytanie, jak działa kontrola strefowa, to trafiłeś we właściwe miejsce. Rozłóżmy to na czynniki pierwsze, abyśmy mogli zacząć rozumieć korzyści, jakie zapewnia. System kontroli strefowej wykorzystuje zestaw przepustnic w kanałach powietrznych, aby bardziej równomiernie rozprowadzić powietrze, które jest zgodne z Twoim termostatem. Poprzez kierowanie powietrza tam, gdzie jest ono potrzebne, przepustnice te mogą kontrolować różne strefy Twojego domu i rozprowadzać uzdatnione powietrze w sposób, który wyrównuje temperatury.

Potrzebujesz przykładu? Powiedzmy, że pierwsze piętro jest zawsze chłodniejsze niż drugie, a w szczególnie gorący dzień - bez względu na to, co robisz - drugie piętro jest gorętsze, zwłaszcza niektóre pomieszczenia. Cóż, Twój klimatyzator działa jak należy, ale potrzebuje dodatkowego impulsu! System kontroli strefowej będzie w stanie zasysać powietrze za pomocą przepustnic w kanałach wentylacyjnych, przesuwając więcej chłodnego powietrza na drugie piętro, gdzie jest ono potrzebne. Ostatecznie cały dom powinien mieć temperaturę ustawioną na termostacie lub przynajmniej tak zbliżoną jak to możliwe!

Zalety

Chociaż jest to ciekawy system, nie został on zaprojektowany tylko po to, aby wyeliminować zimne lub gorące miejsca. Został on zaprojektowany, aby pomóc właścicielom domów z następującymi konkretnymi zaletami, które mogą naprawdę zmienić Twoje życie.

  • Zwiększona wydajność. Dzięki systemowi kontroli stref, klimatyzator nie musi pracować tak ciężko, aby próbować chłodzić określone miejsca w domu, co zasadniczo pozwala mu pracować z mniejszym obciążeniem. Pozwala to obniżyć rachunki i zwiększyć ogólną wydajność systemu.
  • Równomierna temperatura w ciągu dnia. Gdy słońce wschodzi i zachodzi, temperatury mogą się znacznie różnić w ciągu jednego dnia. Dzięki zastosowaniu systemu sterowania strefowego, istnieje większe prawdopodobieństwo uzyskania równych temperatur bez względu na porę dnia.
  • Eliminacja zimnych lub gorących punktów. Czy masz pokój, który po prostu nie dostaje tyle miłości od systemów komfortu, jak powinien? Korzystając z technologii sterowania strefowego, możesz pożegnać się z tymi niewygodnymi miejscami w swoim domu.

Nie wpadnij w pułapkę przepracowania systemu AC lub zastanawiania się, co jest nie tak z grzejnikiem. Mogą one po prostu potrzebować małego impulsu z pomocą systemu kontroli stref.

Zadzwoń do zespołu Raleigh Heating & Air już dziś, aby zainstalować swój własny system kontroli stref!