Post

Pompa ciepła przyjazna dla środowiska

Największą korzyścią z zainstalowania geotermalnego systemu ogrzewania i chłodzenia jest potencjalny wpływ, jaki może on mieć na środowisko. Według Departamentu Energii USA 40% wszystkich emisji dwutlenku węgla (CO2) w USA jest wynikiem energii wykorzystywanej do ogrzewania, chłodzenia i dostarczania ciepłej wody do domu.

Gruntowe źródła ciepła są naturalnie odnawialne i nie zanieczyszczają środowiska. Nie generują one żadnych emisji na miejscu i mają najniższą emisję wśród wszystkich technologii ogrzewania i chłodzenia. Agencja Ochrony Środowiska (EPA) nazwała systemy geotermalne najbardziej energooszczędnym i ekologicznie czystym sposobem kondycjonowania powietrza w Twoim domu.

Obecnie używane systemy geotermalne pomagają usunąć z atmosfery ponad 1,6 mln ton węgla rocznie. Te instalacje, które są już w użyciu są równoważne z usunięciem 1 295 000 samochodów z dróg, posadzeniem ponad 385 milionów drzew i zmniejszeniem zależności USA od paliw zagranicznych o ponad 21 milionów baryłek ropy naftowej rocznie.

Nawet jeśli cena instalacji systemu geotermalnego może być kilkakrotnie wyższa od ceny instalacji konwencjonalnej o tej samej mocy grzewczej i chłodniczej, dodatkowe koszty zwracają się poprzez oszczędności energii w ciągu 5-10 lat.

Ponieważ elementy gruntowej pompy ciepła są umieszczone wewnątrz, nie są podatne na zagrożenia środowiskowe lub wandalizm. Mają one mniej ruchomych części, co obniża szansę na awarię mechaniczną. Szacuje się, że geotermalne pompy ciepła działają 10-15 lat dłużej niż większość innych systemów grzewczych i chłodzących. Pętle gruntowe posiadają gwarancję na 50+ lat.

Aby pomóc w początkowym koszcie sprzętu i instalacji, rząd federalny ma kredyt podatkowy w wysokości 30% dobry do 31 grudnia 2016 r. na kwalifikujących się systemach. Karolina Północna oferuje kredyt podatkowy na energię odnawialną na geotermalne pompy ciepła w wysokości 35% (do $8,400) dobry do 31 grudnia 2015. Przedsiębiorstwa użyteczności publicznej oferują również rabaty - przejdź do www.dsireusa.com, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat zachęt.

Istnieje wiele opcji finansowania dostępnych zapytać Raleigh Heating & Air Consultant dla planu, który będzie działać najlepiej dla Ciebie.