Post

Jak wydajny jest Twój grzejnik?

To nie jest pierwszy raz, kiedy piszemy bloga o wydajności grzejników. Jeśli widzisz nas grzechotka na temat wydajności co kilka postów, oznacza to, że jest to ważny temat, który chcielibyśmy, abyś wiedział! Prawda jest taka, że jesteśmy mocno zaniepokojeni właścicieli domów w naszej okolicy używających swoich pieców do punktu, w którym tracą pieniądze każdego roku na niepotrzebne koszty paliwa.

Jeśli obawiasz się, że twój piec po prostu nie wykonuje swojej pracy, lub jeśli twoje rachunki za ogrzewanie zaczynają powodować stres, to nie jest twoja wina. Może być coś poważnie nie tak z Twoim grzejnikiem, lub fakt, że po prostu nie działa tak wydajnie, jak powinien. W tym miejscu pojawiamy się my, Twój przyjazny, sąsiedni wykonawca Wake Forest HVAC!

Więc bądź z nami, a my pomożemy Ci ustalić, jak wydajny jest Twój grzejnik.

Ocena AFUE na piecu

Ocena AFUE twojego pieca da ci początkowy ballpark guess jak wydajny jest twój system. Piece są coraz bardziej wydajne każdego roku z każdym nowym modelem produkowanym, więc ocena AFUE jest dobrym narzędziem do oceny, czy nowa aktualizacja systemu może skończyć się oszczędzaniem dużo pieniędzy w kosztach paliwa.

Dla każdego, kto nie jest zaznajomiony, AFUE reprezentuje procent energii pieca, który zamienia się w ciepło, a konkretnie BTU (brytyjskie jednostki termiczne, pomiar ciepła). Jeśli piec może wziąć 100 stóp sześciennych gazu ziemnego i włączyć go do 85 BTUs ciepła, oznacza to, że piec ma współczynnik sprawności lub AFUE rating, z 85%. Wystarczająco proste, prawda?

Inne wskazówki

Jednak wskaźnik AFUE modelu pieca to nie wszystko. Wydajność każdego typu pieca pogarsza się w czasie z powodu wieku, użytkowania i innych czynników składowych. Istnieje kilka wskazówek, które mogą sygnalizować pogarszającą się wydajność twojego pieca.

Wyższe rachunki

Jeśli zauważasz, że rok po roku rachunek za ogrzewanie zaczyna naprawdę uszczuplać twój budżet, może to być sygnał, że twój piec zużywa zbyt dużo gazu lub energii, aby działać prawidłowo. Piece mają być niesamowicie wydajne, więc wysoki rachunek za ogrzewanie oznacza, że twój system walczy, kiedy nie powinien. Porównaj swoje rachunki za ogrzewanie z tymi, które zapłaciłeś w poprzednich latach, lub z sąsiadem w tym samym obszarze, aby zobaczyć, jak bardzo kosztowny jest twój system grzewczy.

Brak konserwacji

Czy pamiętasz, kiedy ostatnio planowałeś konserwację swojego pieca? Jeśli nie, to może być uruchomiony znacznie poniżej poziomu efektywności powinien być. Każdego roku, że piec brakuje spotkanie konserwacyjne z profesjonalnych techników, to straci średnio 5% swojej wydajności. To może oznaczać, że po czterech latach bez konserwacji, Twoje rachunki za ogrzewanie będą o 20% droższe niż powinny być.

Nie tylko to, ale również konserwacja pomaga utrzymać naprawy na dystans. Problemy czasami pogarszają się z czasem i mogą stać się drogie w naprawie, jeśli żaden technik nie zajmie się nimi w odpowiednim czasie. Zajmij się swoimi problemami z grzejnikami dzięki rutynowej konserwacji już dziś!

Chcesz, aby Twój piec został zmodernizowany lub utrzymany w celu uzyskania najwyższej wydajności? Skontaktuj się z profesjonalistami z Raleigh Heating & Air już dziś!