Post

Odgłosy ogrzewania, na które należy uważać

Grzejniki nie powinny być głośne-pełna stop. Jeśli grzejniki normalnie działały głośno, to byłoby o wiele trudniej sprzedać je klientom, prawda? Choć nigdy nie jest cichy, prawidłowy piec lub pompa ciepła powinny działać cicho, ponieważ proces tworzenia lub przenoszenia ciepła do domu nie powinien koniecznie obejmować nic głośnego. Nawet starzejący się system, który osiąga koniec swojej żywotności, nie powinien w żaden sposób utrzymywać cię w nocy z hałasami.

Zamiast próbować radzić sobie z tymi hałasami samemu, mamy zamiar dać ci trochę informacji, co te hałasy mogą odnosić się do i jak należy się martwić. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz naprawy ogrzewania w Raleigh, NC, nasz zespół jest dostępny, aby dać Ci wgląd i porady, których potrzebujesz. Spójrz na te hałasy pieca poniżej i daj nam znać, jeśli uważasz, że możesz skorzystać z naszej pomocy!

Dźwięki chorego grzejnika

Jeśli wziąć coś z tego postu, to to, że żaden z tych dźwięków nie powinny być ignorowane lub brane za pewnik. Są to sygnały, że istnieje problem z grzejnikiem, którym należy się zająć.

Brzęczenie lub dudnienie

Booming pieca może być cierpiący na to, co nazywamy opóźnionym zapłonem. Oznacza to, że gaz, który zasila piec wychodzi zbyt wolno i nie zapala się od razu, gromadzi się i w końcu zapala się w małej eksplozji. Jest to szczególnie niebezpieczne, ponieważ ten mały wybuch może ostatecznie pęknąć wymiennik ciepła i spowodować tlenek węgla lub gaz palny wyciek do domu. Pozwól nam zająć się Twoim dudniącym piecem już dziś.

Grzechotanie

Gdybyś słyszał grzechotanie pochodzące z dziecięcej zabawki lub torby z cukierkami, byłoby oczywiste, że nie należy się tym przejmować. Jednak grzechotanie w czymś, co nie powinno być grzechotanie jest powodem do niepokoju. Grzechotanie wskazuje, że coś jest luźne wewnątrz systemu, który nie jest koniecznie straszne początkowo, ale to może złożyć się bardzo szybko do czegoś bardziej poważnego, jak cały system awarii. Czy to luźna śruba czy pęknięcie w wymienniku ciepła, napraw to już dziś.

Skrzypienie

Screeching hałasów, które pochodzą z pieca są podobne do rodzajów hałasów samochód może zrobić. Screeching może być produktem złamanego pasa, który musi być naprawiony. Jasne, to nie jest tak wielka sprawa w porównaniu z grzechotaniem lub hałasem, który może przekształcić się w zagrożenie bezpieczeństwa, ale to wciąż wielka sprawa w odniesieniu do skuteczności i wydajności systemu. Jeśli chcesz, aby Twój system funkcjonował prawidłowo, wymień ten pasek i napraw swój grzejnik.

Zadzwoń do nas już dziś

Choć nie są to jedyne trzy odgłosy, jakie może wydawać piec, są one jednymi z najczęstszych i najtrudniejszych do opanowania. Jak już stwierdziliśmy wiele razy, problemy te mogą się nasilić i stać się zagrożeniem dla bezpieczeństwa w czasie, nie wspominając o ogromnym drenażu Twoich finansów. Przestań radzić sobie z piecem, który jest usiany problemami i zadzwoń do naszego zespołu już dziś.

Skontaktuj się z technikami grzewczymi z Raleigh Heating & Air, aby naprawić swój piec już dziś!