Post

Ranking klimatyzatorów 2023 - jakiej firmy klimatyzator wybrać?

W ostatnich latach obserwujemy stały wzrost zainteresowania montażem klimatyzatorów w domach i mieszkaniach. Dotyczy to również klimatyzatorów przenośnych i wentylatorów pokojowych. Wynika to z występujących co roku fal upałów, ale także z faktu, że dostępnych jest więcej urządzeń w niższych cenach.

Ranking klimatyzacji 2023 dostarcza odpowiedzi na wszystkie te pytania i nie tylko, a także pomaga wybrać najlepsze klimatyzatory spośród wielu obecnie dostępnych modeli.

Najlepsze klimatyzatory są dostępne na rynku, niezależnie od tego, czy jesteś osobą praktyczną, która chce uzyskać jak najwięcej ze swoich pieniędzy, czy wolisz zainwestować w produkt dostosowany do Ciebie i Twoich potrzeb.

Klimatyzacja typu split vs. multi split

Klimatyzatory typu split to najczęstszy rodzaj klimatyzatorów montowanych w mieszkaniach. Jak sama nazwa wskazuje, modele typu split są podzielone na dwie części. Jednostka wewnętrzna znajduje się wewnątrz pomieszczenia, a jednostka zewnętrzna na zewnątrz budynku. Jednostka wewnętrzna jest bardzo cicha, ponieważ zawiera tylko wentylator, system sterowania i wymiennik. Jednostka zewnętrzna zawiera najgłośniejsze części, takie jak duży wentylator i sprężarka.

Klimatyzatory typu multi-split są używane do chłodzenia powietrza w wielu pomieszczeniach. Jedna jednostka zewnętrzna obsługuje kilka różnych jednostek wewnętrznych. Wszystkie klimatyzatory pracują niezależnie, więc możemy ustawić różne temperatury dla różnych pomieszczeń. Zawsze można rozszerzyć zestaw, jeśli nie jesteśmy pewni, czy potrzebujemy klimatyzacji w każdym pomieszczeniu.

Jak wybrać odpowiedni klimatyzator dla swojego domu?

Przyjmując proste założenia, można dobrać odpowiednią moc klimatyzatorów do całego mieszkania lub domu.

Na 1 m2 przypada moc 0,1kW

Przy wyborze klimatyzatora należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak nasłonecznienie pomieszczenia oraz pracę urządzeń generujących ciepło (np. Komputer, lodówka, oraz inne warunki jak izolacja, poddasze.

Przy instalacji klimatyzatora w domu warto rozważyć klimatyzatory typu multi-split. Przy montażu klimatyzatora w obrębie bloku spółdzielczego może być potrzebna zgoda administratora. Jeśli budynek jest chroniony przez Miejskiego Konserwatora Zabytków, również trzeba będzie uzyskać odpowiednią zgodę.

Ranking klimatyzatorów 2023

1. Daikin Stylish

Na pierwszym miejscu znajduje się seria Daikin Stylish oferuje cztery różne kolory obudowy wewnętrznej. Obejmują one drewno egzotyczne. Te smukłe jednostki wewnętrzne posiadają system filtracji tytanowo-apatytowej, który usuwa cząsteczki kurzu, zapachy i pyłki. Posiadają również srebrny system filtracji, który zatrzymuje roztocza, pyłki i inne alergeny.

Sterowane są efektem Coanda, czujnikiem matrycowym oraz nadmuchami powietrza. Monitorowana jest również wilgotność, aby utrzymać optymalne warunki zdrowotne. Urządzeniem można sterować zarówno za pomocą bezprzewodowego pilota, jak i aplikacji w telefonie.

Seria Stylish to najwyższej klasy klimatyzator, który oferuje ekologiczną pracę i elegancki design oraz pełną funkcjonalność użytkową.

2. Daikin Perfera

Daikin Perfera oferuje podobną wydajność, jeśli nie zależy Ci na wyjątkowym wzornictwie. Tutaj najwyższą efektywność energetyczną połączono z inteligentną technologią filtracji, która rozkłada alergeny i usuwa nieprzyjemne zapachy.

Urządzeniem można sterować za pomocą pilota na podczerwień lub aplikacji, takiej jak Alexa czy Google Home. Czujnik 2-obszarowy kieruje powietrze z dala od ludzi. Ten sam czujnik jest używany we wszystkich klimatyzatorach domowych, aby przełączyć tryb pracy na energooszczędny, jeśli nie wykryje domowników.

Funkcja przepływu powietrza 3D sprawia, że chłodne lub ciepłe powietrze jest rozprowadzane równomiernie, nawet w narożnikach dużych pomieszczeń. Ciekawa jest też opcja Heat Plus, która przez pierwsze 30 minut stymuluje promieniowanie ciepła.

3. Mitsubishi Diamond

Klimatyzatory Mitsubishi Diamond wyróżniają się wyjątkową estetyką i wysoką jakością wykonania.

Urządzenia te mogą stanowić wyrazisty i przemyślany akcent aranżacyjny domu lub mieszkania, jeśli weźmiemy pod uwagę kolorystykę. Seria Diamond to produkty klasy premium o wysokiej efektywności energetycznej.

Seria Diamond jest naszpikowana technologiami, które są najważniejsze w codziennym użytkowaniu. Czujnik iSee 3D mierzy ilość osób oraz temperaturę w pomieszczeniu. System dystrybucji powietrza zapewnia równomierne chłodzenie i zapobiega nieprzyjemnie zimnym podmuchom. Pilot posiada duży wyświetlacz LCD ułatwiający sterowanie.

Klimatyzator Mitsubishi Diamond posiada poczwórny filtr Plasma Plus, dzięki któremu powietrze dostające się do domu jest wolne od kurzu, bakterii, a nawet alergenów. Użytkownicy mogą rozbudować urządzenie o technologię Hyper Heating, dzięki której klimatyzatory mogą ogrzewać pomieszczenia przez cały rok.

4. Mitsubishi Premium

Seria Mitsubishi Premium to kolejna opcja z oferty klimatyzatorów Mitsubishi. Seria Premium dostępna jest w kolorze białym, matowym srebrnym i czarnym. Elegancki design, wysoka klasa energetyczna do chłodzenia, filtr z jonami srebra oraz możliwość korzystania z aplikacji mobilnej świadczą o tym, że Mitsubishi Premium jest skierowany do nieco innej grupy odbiorców niż seria Diamond.

Jeśli szukasz klimatyzatora, który oferuje wysoki poziom wydajności, ale nie wymagasz wygody oferowanej przez serię Diamond, to Mitsubishi Premium może być dla Ciebie odpowiednim wyborem. Klimatyzator ten chwalony jest za łatwą obsługę, tryb nocny i estetyczną obudowę. Według użytkowników jedynym minusem urządzenia jest brak automatycznej opcji regulacji żaluzji w pionie.

5. Daikin Ururu Sarara

Daikin Ururu Sarara, model o wyjątkowej, dźwięcznej nazwie, kryje w sobie inteligentny system sterowania nawilżaniem. Jest to cecha, która czyni go jednym z najlepszych klimatyzatorów typu split. Technologia Flash Streamer usuwa również alergeny takie jak pyłki, alergeny grzybów oraz nieprzyjemne zapachy.

Na uwagę zasługuje również bardzo skuteczna funkcja wykrywania ruchu w 3 obszarach. Czujnik kieruje powietrze z dala od ludzi i przełącza system w tryb oszczędzania energii, gdy wykryje, że w pomieszczeniu nie ma domowników.

Design urządzenia również zdobył liczne nagrody. Model został również wyróżniony w 2013 roku nagrodą reddot. Inspiracją do jego powstania były japońskie wentylatory składane Ogi.

6. Gree U-Crown

Gree U-Crown dostępny jest w odcieniach srebra lub szampana. To świetna propozycja dla osób szukających zakupu wysokiej jakości jednostki wewnętrznej w niskiej cenie. Model ten wyróżnia się nie tylko kolorystyką, ale także opływowymi kształtami i metalizowanym wykończeniem.

U-Crown od wielu lat jest liderem marki ze względu na swoją przystępną cenę. 7 biegów wentylatora pozwala również na precyzyjną kontrolę nawiewu. To, w połączeniu z termometrem zintegrowanym z pilotem, przyczynia się do wysokiego poziomu komfortu.

Gree U-Crown może być dla wielu najlepszym klimatyzatorem, ponieważ posiada funkcję jonizacji i utrzymania temperatury. Nie mamy tutaj powietrza 3D. Nie jest to też jednostka najbardziej energooszczędna.

7. LG DUALCOOL

LG DUALCOOL to jednostka w bardzo przystępnej cenie, a przy tym pracująca wydajnie i cicho (od 19dB). Powietrze można skierować w cztery różne strony, dzięki czemu klimatyzator równomiernie rozprowadza powietrze po całym pomieszczeniu.

Urządzenie jest łatwe w obsłudze, dzięki wbudowanemu Wi-Fi i aplikacji mobilnej. Jednak sterowanie nadmuchem urządzenia może odbywać się automatycznie, bez ingerencji użytkownika. W aplikacji można uruchomić lub zatrzymać urządzenie. Można również ustawić żądaną temperaturę, tryb pracy oraz zasilanie. Można również śledzić zużycie energii.

Producent chwali się zaawansowanym technologicznie podwójnym inwerterem(tm), który odpowiada za cichą pracę, a także optymalne warunki termiczne i minimalne zużycie energii. LG DUALCOOL posiada funkcję automatycznego oczyszczania, podobnie jak pozostałe topowe klimatyzatory w naszym rankingu. Jej działanie polega na osuszaniu wymiennika ciepła i jego sterylizacji, dzięki czemu wewnątrz klimatyzatora nie rozwija się pleśń ani bakterie.

Model ten, podobnie jak inne tańsze klimatyzatory, ma niską efektywność energetyczną. Urządzenie to jest po prostu bardziej głodne energii niż inne modele.

Klimatyzator ścienny do domu

Która firma oferuje klimatyzację typu split?

Nieznane marki mogą sprzedawać klimatyzatory, które są niskiej jakości lub nieefektywne. Wybierając klimatyzator do domu, warto zainwestować w najlepsze marki, które mają sprawdzone działanie i wiele lat bezawaryjnej pracy. Podstawą dobrego zakupu jest obsługa klienta przez producenta sprzętu, a także renomowana firma instalacyjna.

Daikin i Gree to dwie najbardziej polecane marki. Każda z marek oferuje szeroką gamę produktów w różnych przedziałach cenowych. Producenci starają się zaspokoić potrzeby swoich klientów, czy to poprzez wysoką jakość wykonania, cichą pracę, czy maksymalną efektywność energetyczną.

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie klimatyzatora?

Mamy nadzieję, że nasz ranking klimatyzatorów dał Ci jasny obraz tego, co jest dostępne na rynku i że masz pojęcie, które rozwiązania warto wybrać. Choć każdy użytkownik może mieć nieco inne oczekiwania, ważne jest, aby przyjąć kilka podstawowych wytycznych. Należą do nich zaufana marka, wysoka wydajność czy jakość wykonania.

Następnie wybór klimatyzatora będzie zależał od tego, jakie cechy uważasz za istotne oraz jak ważny jest dla Ciebie styl. Klimatyzatory Daikin i Gree znane są z wysokiej jakości wykonania i dbałości o szczegóły. Klimatyzatory Daikin oferują szeroki zakres funkcji, które są niezwykle przydatne w rozsądnej cenie. Wybierając klimatyzację Gree, można postawić na tanie rozwiązanie, które jest popularne i wypróbowane przez coraz większą liczbę użytkowników. Niska cena jest wynikiem coraz większej uwagi poświęcanej jakości i technologii.