Post

Filtr FAQ: Jak wymienić filtr

Mówimy dużo o wymianie filtra na tym blogu. Nie, to nie jest przeprosiny za to, to jest bardzo ważne, aby zmienić swój filtr co 1-3 miesięcy i będziemy ogłaszać to światu, aż pójdziemy chrypę!

Powiemy jednak, że niewielu wykonawców mówi o procesie wymiany filtra powietrza krok po kroku. Więc, jeśli jesteś jednym z wielu właścicieli domów, którzy już zmienili swój filtr powietrza w przeszłości, to może można zachować czytanie dla małego odświeżenia. Albo, jeśli jesteś właścicielem domu, który nigdy nie wymienił swojego filtra powietrza i umierasz, aby to zrobić, postępuj zgodnie z poniższym, a my damy ci niezbędne kroki, aby zrobić to poprawnie.

Pamiętaj, że wszelkie problemy, które możesz mieć, mogą być zawsze rozwiązane przez wyszkolonego specjalistę HVAC. Jeśli napotkasz trudności w wykonaniu tego zadania, po prostu zadzwoń do lokalnego zespołu Durham HVAC!

Prawidłowa wymiana filtra powietrza

Zanim przejdziemy do procesu wymiany filtra powietrza krok po kroku, chcielibyśmy wyrazić się bardzo jasno. Chociaż jest to zazwyczaj usługa, którą mogą wykonać właściciele domów i zachęca się ich do jej wykonania, nie ma powodu, aby ją wymuszać.

Jeśli często masz problemy ze zlokalizowaniem filtra, próbujesz dopasować nowy filtr, który nie wydaje się być odpowiedniej wielkości, lub napotykasz inne problemy, zadzwoń do naszego zespołu. Nie ma potrzeby psucia czegoś przez zamieszanie.

  1. Wyłącz swój piec. Jest to zawsze pierwszy krok, ponieważ nie chcesz uruchomić pieca podczas wymiany filtra. Po wyłączeniu pieca, a w niektórych przypadkach odłączeniu od zasilania, możesz rozpocząć wymianę filtra.
  2. Zlokalizuj swój stary filtr pieca. To może być łatwo zlokalizowane wewnątrz komory dmuchawy. W kategoriach laika, to jest w zasadzie, gdzie powietrze powrotne, które musi być ogrzewane dostaje się do pieca. Jeśli masz problemy ze zlokalizowaniem tego obszaru, ponieważ wiele modeli pieców jest różnych, zadzwoń do profesjonalisty.
  3. Kup nowy filtr lub wyczyść istniejący. W zależności od rodzaju pieca, który masz i filtra, którego wymaga, możesz robić coś innego niż sąsiad. Stałe filtry, zwykle wykonane z aluminium lub tworzywa sztucznego, powinny być czyszczone i umieszczane z powrotem w miejscu, w którym znajduje się filtr. Filtry jednorazowe należy kupić, ale pamiętaj o ich rozmiarze, abyś mógł je prawidłowo dobrać!
  4. Upewnij się, że jest on skierowany we właściwą stronę. To niesamowicie ważne, aby zapamiętać sposób, w jaki przepływ powietrza przemieszcza się w komorze dmuchawy, abyś mógł wymienić filtr dokładnie tak, jak to było. Filtr skierowany w złą stronę nie będzie działał skutecznie.
  5. Włącz piec. Gdy filtr został odpowiednio wymieniony i wszystko jest w porządku, nadszedł czas, aby podłączyć swój system z powrotem lub włączyć przełącznik. W tym momencie, niezależnie od tego, czy czujesz różnicę czy nie, Twój system powinien być wystarczająco zdrowy, aby pracować przez kolejne 90 dni, zanim będziesz musiał ponownie wymienić filtr!

Masz jakieś pytania? Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z Raleigh Heating & Air!