Post

Poprawa wilgotności w domu

Jestem pewna, że wszyscy doświadczyliśmy porannego budzenia się, przechodzenia przez pokój i dostawania wstrząsów przez pierwszą rzecz, której się dotyka. O tej porze roku nasze powietrze jest suche i podatne na elektryczność statyczną (tak, znalezienie przypadkowej skarpetki przyklejonej do tyłu spodni w połowie dnia... wiemy, nam też się to zdarzyło).

Zimniejsze powietrze po prostu nie zatrzymuje pary wodnej, a im zimniejsze jest powietrze, tym bardziej jest suche. Ogrzewanie zimnego powietrza sprawi, że będzie ono jeszcze bardziej suche.

Oprócz łagodnie drażniących efektów, suche powietrze może mieć również poważniejszy wpływ na nasze zdrowie i może potencjalnie zagrozić strukturze Twojego domu.

Suchy nos, dyskomfort w zatokach, drapiące gardło i sucha skóra lub oczy to wszystko efekty niskiej wilgotności powietrza. Niższa wilgotność może również zwiększyć nasze szanse na złapanie wirusa i może być szkodliwa dla każdego, kto już cierpi na jakiekolwiek dolegliwości układu oddechowego, zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok, krwawienie z nosa lub astmę.

Wokół swojego domu możesz zauważyć, że podłogi z twardego drewna i drewno otaczające drzwi i okna kurczą się lub pękają.

Tutaj, na południu, utrzymanie optymalnego poziomu wilgotności jest delikatnym balansowaniem przez cały rok. Mamy za dużo wilgoci w powietrzu podczas gorących, parnych miesięcy letnich i za mało w chłodnej, suchej zimie.

W miesiącach letnich wentylatory i klimatyzatory walczą z większością wilgoci w pomieszczeniach. Najbardziej efektywnym narzędziem używanym do dodawania wilgoci do powietrza wewnątrz podczas miesięcy zimowych jest nawilżacz. Istnieje kilka opcji nawilżania całego domu, w tym nawilżacze parowe, nawilżacze zasilane wentylatorem i nawilżacze przelewowe.

Spędzamy około 90% naszego czasu w pomieszczeniach, sprawmy, aby ten czas był komfortowy. Pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie, które jest odpowiednie dla Twojego domu oraz zdrowia i komfortu Twojej rodziny.