Post

Czy Twoje cewki są zamarznięte? Oto co należy zrobić!

Zamarznięte cewki to problem, z którym spotykamy się dość często. Jest to niefortunny produkt systemu chłodzenia, który w taki czy inny sposób zawiódł. Podczas gdy oczywiste jest, że klimatyzator zamarza, może nie być tak oczywiste, jaki jest dokładny winowajca. I tu właśnie wkraczamy my!

Jeśli jesteś jednym z niewielu właścicieli domów, którzy uważają, że zamarznięta cewka jest sygnałem, że twój klimatyzator wykonuje dobrą robotę, to chcielibyśmy cię tam zatrzymać. W żadnym wypadku nie jest to normalne, że klimatyzator zamarza. Zamarznięte cewki każdego rodzaju zawsze wskazują na problem, który należy naprawić. Nasz zespół może być tym, który zapewnia ukierunkowaną naprawę AC w Raleigh, NC, która potraktuje problem u jego podstaw. Czytaj dalej i zadzwoń do nas!

Dlaczego cewki zamarzają?

Zamarzające cewki są zazwyczaj produktem niskiego przepływu powietrza przez system. Pomyśl o tym dokładnie. Kiedy klimatyzator wytwarza schłodzone powietrze, musi ono być rozprowadzane przez system, a następnie przez kanały powietrzne. Gdy przepływ powietrza zostanie zablokowany, więcej schłodzonego powietrza zostanie uwięzione w systemie, co ostatecznie doprowadzi do temperatur poniżej zera. Jest to ogólnie złe, ponieważ dusi twój klimatyzator i miesza już ścisły przepływ powietrza.

Wyłącz AC

Nic nie będzie lepiej, jeśli najpierw nie wyłączysz klimatyzatora i nie pozwolisz, aby lód się roztopił. Jeśli spróbujesz wykonać jakiekolwiek poprawki samodzielnie, lub mieć profesjonalny spojrzeć na to, gdy lód jest nadal tam, będziesz po prostu musiał czekać tak czy inaczej.

Wymień filtr powietrza

Jednym z najprostszych sposobów na złagodzenie lodu na cewkach klimatyzatora jest wymiana filtra powietrza co 1-3 miesiące. Filtr powietrza jest odpowiedzialny za filtrowanie zanieczyszczeń z powietrza, zanim dotrze ono do cewek w celu schłodzenia. Kiedy filtr powietrza zostanie zatkany, twój klimatyzator będzie miał trudniejszy czas, aby uzyskać przepływ powietrza przez system. Doprowadzi to do spadku temperatury powietrza w klimatyzatorze i ewentualnego gromadzenia się lodu.

Możliwy problem z czynnikiem chłodniczym

Innym powodem zamarzania cewek może być wyciek czynnika chłodniczego. Gdy w systemie jest mniej czynnika chłodniczego, zazwyczaj przepływa on przez klimatyzator zbyt szybko i może powodować spadek temperatury poniżej poziomu, na którym powinien się znajdować. Oznacza to, że w każdej minucie w systemie panują ujemne temperatury i ten sam zimny czynnik chłodniczy.

Czasami problemy z ciśnieniem w przewodzie czynnika chłodniczego mogą również przyczynić się do zamarzania wężownic. Kiedy ciśnienie spada zbyt nisko, czynnik chłodniczy może się zbytnio rozszerzyć, co nieuchronnie obniża ciśnienie i powoduje, że jest zbyt zimno.

Wezwij profesjonalistów

Jeśli zmiana filtra powietrza nie załatwia sprawy, to naprawisz swój klimatyzator tylko z odpowiednią, profesjonalną pomocą. Takie rzeczy jak wycieki czynnika chłodniczego i problemy mechaniczne mogą być rozwiązane tylko przez zespół profesjonalistów z odpowiednimi narzędziami i wiedzą. Zaufaj nam, nasz zespół jest najlepiej przystosowany do utrzymania Twojego systemu w dobrej formie.

Zadzwoń do nas w Raleigh Heating & Air już dziś, jeśli doświadczasz lodu na wężownicach Twojego klimatyzatora.