Post

Czy to już czas na naprawę lub wymianę klimatyzacji?

Decydując się na wymianę lub naprawę klimatyzatora może być jedną z najtrudniejszych decyzji do podjęcia. Po tym wszystkim, systemy te są drogie do wymiany, mają trwać ponad dekadę, a lato może być nieznośne bez nich. Reperkusje tego typu decyzji będzie trzymać z tobą przez jakiś czas, więc będziesz chciał podjąć najbardziej świadomą decyzję możliwe. Dlatego jesteśmy tu, aby pomóc!

Jeśli chodzi o usługi HVAC w Chapel Hill, jesteśmy profesjonalistami. W związku z tym możemy powiedzieć Ci kilka pomocnych wskazówek, które należy rozważyć podczas dyskusji o tym, czy naprawić lub wymienić Twój kłopotliwy AC. Jeśli któryś z tych punktów nie ma sensu, lub masz jakieś pytania dotyczące procesu, nie wahaj się zadzwonić do naszego zespołu dzisiaj.

No to zaczynajmy.

Kiedy naprawić lub wymienić

Naprawa lub wymiana klimatyzatora nie musi być tak skomplikowaną decyzją. Właściciele domów są przywiązani do swoich systemów, co zrozumiałe, ponieważ utrzymują je w chłodzie przez tak długi czas.

Niestety, to przywiązanie może zamulić proces i utrudnić decyzję, kiedy nadszedł czas, aby pozbyć się systemu i zainstalować nowy. Zapoznaj się z naszą pomocną listą rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o naprawie lub wymianie klimatyzatora.

  • Wiek. Klimatyzatory mają trwać tylko 10-15 lat w najlepszych przypadkach. Jeśli zastanawiasz się nad naprawą systemu, który był w Twojej rodzinie przez 10 lub więcej lat, rozumiemy dlaczego możesz być do niego przywiązany, ale gorąco polecamy ponowne rozważenie tego podejścia. Ten system będzie tylko coraz droższy i mniej wydajny w miarę upływu lat.
  • Wydajność. Klimatyzatory tracą wydajność z roku na rok. To jest po prostu fakt. Nie tylko to, ale nowsze modele klimatyzatorów są zawsze bardziej wydajne tylko z powodu wybitnych nowych technologii, które zawsze są opracowywane. Jeśli chcesz być na bieżąco i pracować z klimatyzatorem, który jest bardzo wydajny, czas na wymianę.
  • Efektywność. Twój klimatyzator ma za zadanie utrzymywać dom w chłodzie, kropka. Jeśli zauważasz, że system nie zapewnia komfortu w domu jak dawniej, może to być ogromny powód do rozważenia wymiany. Naprawy nie zawsze przywracają systemowi pełną sprawność, więc być może nadszedł czas, aby omówić z nami opcję wymiany.
  • Częste naprawy. Naprawy są uciążliwe, dlatego powinno się je wykonywać tylko raz na kilka lat. Jeśli zaczynasz wzywać nas co kilka miesięcy do naprawy, to znaczy, że dzieje się coś bardziej złowrogiego. Wymiana klimatyzatora może służyć jako rozwiązanie dla Twoich częstych potrzeb naprawczych.
  • Koszt. Oto ogólna zasada: jeśli naprawa klimatyzatora kosztuje więcej niż połowę ceny wymiany nowego klimatyzatora, gorąco namawiamy do jego wymiany. Wymiana pozwoli zaoszczędzić najwięcej pieniędzy w dłuższej perspektywie i będzie o wiele bardziej opłacalna niż naprawa.

Mamy nadzieję, że ta lista ułatwi Ci podjęcie decyzji.

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z zespołem Raleigh Heating & Air w sprawie Twoich potrzeb związanych z AC.